Od března 2017 www.cestazvuku.webnode.cz

 
 
(Archiv )

Program pro MŠ a ZŠ

 

tato rubrika je také rozpracovaná, ale základní informace zde již jsou a fotografie z některých vystoupení najdete v rubrice "foto z akcí.  (z časových důvodů, kapacity stránek a připravované rekonstrukce této rubriky není uvedená fotogalerie aktualizována, pro získání referencí připravuji seznam školek a škol na Hradecku, Pardubicku, Rychnovsku a také na Náchodsku, v Chrudimi a také v Plaňanech na Kolínsku, kde již tento program proběhl).


Program je koncipován pro děti mateřských a základních škol. Jedná se o netradiční hudební pořad s prvky muzikoterapie, vycházející z principů metody Celostní muzikoterapie PaeDr. Lubomíra Holzera. Děti se seznámí interaktivní prožitkovou formou s netradičními hudebními nástroji z různých koutů světa. Program může být také zároveň velmi inspirativní pro pedagogy. Základní program začíná na 45 min., rozšířený program má 60 - 70 min. (případně až 90 min). Nejde o hromadné vystoupení pro celou školu, školku nebo několik tříd či větších skupin najednou, ale probíhá jako samostané vystoupení pro jednu třídu či skupinu max.do 30 dětí, aby mohl být zachován zábavný, interaktivní a prožitkový charakter programu.

V současném programu pro MŠ a ZŠ používám tyto nástroje: Tibetské mísy, tibetské zvony, tibetské činelky (ting-šá, také označované jako kartálky), djembe (pův.africké pohárové bubny), šamanský buben (konstrukcí se jedná o rámový buben, který provází šamany ve všech kulturách po celém světě), didgeridoo (původní hudební nástroj Aboriginců - domorodí obyvatelé Austrálie, označovaný také jako yedaki), dešťová hůl, zvonkohra Koshi, brumle, hudební luk (ústní harfa), kalimba (deskový vibrační nástroj ze subsaharské Afriky, označovaný také jako "thumb piano") a koncovka (dřevěná píšťala z bezového dřeva, bez ozvučných otvorů, patřící mezi fujarky).